Bloki

Bloki

Blok to modułowa jednostka treści, lub jak to woli blok treści, którą można umieścić w dowolnym miejscu na stronie. Bloki treści są czasami nazywane blokami statycznymi lub blokami CMS. Mogą być używane do wyświetlania stałych informacji, takich jak tekst, obrazy i osadzone wideo, a także dynamicznych informacji, które są dostarczane przez widżet. Większość elementów na stronie głównej to bloki, którymi możesz  łatwo zarządzać.

W Magento możesz tworzyć własne bloki bez znajomości kodu i konfigurować je tak, aby pojawiały się w określonym miejscu w układzie strony. Bloki można pozycjonować za pomocą narzędzia Widget lub tworząc plik XML i zapisywać go na serwerze.

Dodawanie nowego bloku

Możesz tworzyć niestandardowe bloki z treścią, a następnie dodawać je do dowolnej strony, grupy stron, a nawet do innego bloku. Na przykład, możesz umieścić slider w bloku, a następnie umieścić go na stronie głównej. Bloki wykorzystują te same podstawowe elementy w obszarze roboczym (patrz obrazek poniżej), tak jak jest to w przypadku  Stron. Po zakończeniu pracy z tworzeniem Bloków możesz użyć narzędzia Widget, aby umieścić je na określonych stronach.

 

Tworzenie nowego bloku

Na pasku bocznym przejdź do opcji Zawartość -> Elementy> Bloki.
W prawym górnym rogu kliknij Dodaj nowy blok.

 

Jeśli chcesz zmienić domyślny stan nowego bloku, ustaw opcję Włącz blok
Przypisz tytuł bloku. Nazwa ta będzie do użytku wewnętrznego.
Przypisz unikalny identyfikator do bloku. Użyj wszystkich małych liter z podkreśleniami zamiast spacji.
Wybierz widok sklepu, w którym chcesz, aby blok był dostępny.
Dodaj zawartość do bloku za pomocą wbudowanego prostego edytora lub poniżej za pomocą konstruktora treści.

Po zakończeniu kliknij Zapisz i wybierz Zapisz i zamknij.
Użyj narzędzia Widget, aby umieścić gotowy blok  w swoim sklepie.