Magesuite cz. III – jeszcze raz moduły

Działanie  modułów w sklepie Magento

Zgodnie z poprzednią zapowiedzią dziś omówię działanie  modułów w sklepie Magento.
To właśnie dzięki modułom łatwiej będzie można zarządzać stroną główną.
Zatem zaczynajmy.

Button jak sama nazwa wskazuje jest przyciskiem, któremu można przypisać etykietę (nazwę) oraz akcję, czyli np. przekierowanie użytkownika do konkretnego produktu lub dowolnie zdefiniowanej strony.Headline umożliwi Ci stworzenie teskt nagłówka wraz z podtytułem. W ustawieniach zaawansowanych możesz edytować znacznik nagłówka H1-H6.Product carousel czyli karuzela produktu pozwala na wyświetlanie grupy określonych produktów w tzw. karuzeli. Możesz zdefiniować wyświetlane produkty nie tylko przez kategorie ale także SKU, oraz sortować produkty po ilości zamówień czy dacie wystawienia produktu.
Wybierz ten moduł, jeśli chcesz stworzyć blok tekstu a następnie dostosować go do optymalnego wyświetlania na stronie. Tekst możesz podzielić na kolumny, oraz będziesz mógł użyć prostego edytora tekstowego z funkcjami formatowania tekstu.Static block umożliwi Ci wstawienie tzw bloków CMS, które zostały wcześniej zdefiniowane w menu Zakładki -> BlokiHero carousel czyli karuzela obrazków głównych to moduł wyświetlający duże zdjęcia wraz z dodatkowym tekstem, który można dostosować do własnych potrzeb. Możesz tu zdefiniować styl efektu, który zostanie nałożony na obrazek, wyjustować tekst oraz zdefiniować przycisk zachęcający do akcji.
Image Teaser Legacy pozwoli na dodanie od 1 do 6 zajawek w postaci obrazków z tekstem lub bez. Ten moduł w niedalekiej przyszłości zostanie wyłączony.Klasyczny separator treści. Ten moduł nie jest konfigurowalny.Category links umożliwia wyświetlenie nazw produktów zgodnie ze wskazaną kategorią lub kategoriami wraz z wyświetleniem w nawiasie liczby produktów.
Brand carousel pozwoli Ci na wyświetlanie marki produktów w postaci karuzeli obrazków. Product grid to ciekawy moduł pozwalający na wyświetlanie produktów w siatce/tabelce. Moduł jest wysoce konfigurowalny. Możesz tam zdefiniować ilość rzędów wyświetlanego produktu dla różnych urządzeń jak tablety czy smartfony oraz możesz dodać tzw. zwiastun obrazu.CMS Pages Teaser umożliwi wstawienie listę komponentów zdefiniowanych przez tagi.
Product finder to mały moduł, który umożliwia wyszukiwanie produktów.Custom HTML pozwala na wstawienie dowolnego kodu html, dzięki czemu masz możliwość osadzenia dowolnych rzeczy jak np. widgety pogodowe itp.Dzięki Daily Deal Teaser możliwe jest wstawienie na stronę modułu odpowiedzialnego za wyświetlanie produktu lub grup produktów jako oferty dnia. Dzięki temu codziennie może być wyświetlana inna grupa produktów, które użytkownik chce promować na stronie sklepu.
Image Teaser to moduł służący do wyświetlania od 1 do 4 tzw. zajawek wraz z tekstem na lub pod zajawką. Komponent jest konfigurowalny i umożliwia zdefiniowanie szerokości zajawki jak i ogólny layout dla różnych urządzeń.Icon umożliwi osadzenie od 4 do 6 zajawek na stronie. Możesz zdefiniować szerokość oraz układ obrazków.Teaser and text to komponent, dzięki któremu dodasz zajawki w postaci obrazów wraz z tekstem. Będziesz mieć również możliwość zmiany ich kolejności.
Instagram Feed umożliwi Ci wyświetlanie najnowszych wpisów z Instagrama w opcji 4/8/12 zdjęć.Mosaic to modułodpowiedzialny za wyświetlanie zajawek w asymetryczny sposób. Każda zajawka jest w pełni konfigurowalna.Accordion to idealny moduł do tworzenia tzw. Frequently Asked Questions (Najczęściej Zadawane Pytania) w postaci "składanej harmonijki". Możesz zdefiniować czy moduł będzie miał od razu rozwinięte lub zwinięte rozdziały, stworzysz nagłówek wraz z tekstem.

Mam nadzieję, że dzięki tym modułom Twoja strona internetowa nabierze nowego, profesjonalnego wyglądu.

1 komentarz do “Magesuite cz. III – jeszcze raz moduły”

Możliwość komentowania została wyłączona.