Bezpieczeństwo logowania oraz zmiana ustawień w Magento 2

Zarządzanie ustawieniami związanymi z bezpieczeństwem

Magento 2 to niezwykle popularna platforma e-commerce znana z dbania o poziom bezpieczeństwa. Przydatną funkcją jest monitowanie użytkowników o okresową zmianę hasła. Jednak w niektórych przypadkach może to być lekko denerwujące. Dlatego w tym wpisie pokażę Ci, jak wyłączyć opcję wygaśnięcia hasła w Magento 2.

Uwaga: nie zalecam wyłączania tej funkcji,  jeśli używasz Magento do celów biznesowych i produkcyjnych.

Zaloguj się do panelu administracyjnego strony, następnie Sklepy -> Konfiguracja

Wybierz teraz zakładkę Zaawansowane, i poniżej Administrator

Zarządzanie bezpieczeństwem

Wejdź w zakładkę Bezpieczeństwo, mamy tam następujące opcje:

Udostępnianie konta administratora – Jeśli ustawiona na tak, możesz zalogować się z wielu komputerów do tego samego konta.
Okres ważności linka odzyskującego (godziny) – tu zdefiniujesz jak długo (w godzinach) będzie ważny link odzyskujący hasło, które otrzymasz e-mailem.
Maksymalna liczba żądań zresetowania hasła – w tym miejscu możesz ograniczyć ilość żądań resetowania hasła na godzinę, wpisz 0 aby wyłączyć ten limit.
Minimalny czas między żądaniami resetowania hasła – Opóźnienie w minutach między żądaniami zresetowania hasła. Użyj 0 by wyłączyć opóźnienie.
Czas trwania sesji Admina (w sekundach) – musisz podać czas trwania sesji w sekundach w przedziale od 60s (1 min) do 31536000s (1 rok).
Maksymalna liczba nieudanych prób logowania do blokady konta – określ ile razy użytkownik/administrator może błędnie podać dane logowania dopóki nie zostanie zablokowany.
Czas życia hasła (dni) – określ w dniach, jak długo możesz używać tego samego hasła do logowania, pominięcie tego pola skutkuje po prostu wyłączeniem tej funkcji.
Zmiana hasła – ustal, czy zmiana hasła będzie zalecana czy też wymuszona przez Magento.
Włącz CAPTCHA w panelu admina – aktywuje CAPTCHA, aby utrudnić próby włamania się do konta.

Dzięki zmianie ustawień w panelu zarządzaniem bezpieczeństwem będziesz miał większą kontrolę nad bezpieczeństwem Magento 2.