Instalacja polskiego modułu płatności TPAY

Instalacja polskiego modułu płatności TPAY

TPAY to polski operator płatności online, tzw. bramka, dzięki której klienci będą mogli płacić używając bardzo popularnego obecnie BLIKa czy też podając dane swojej karty lub też mogą po prostu zapłacić poprzez swój bank. Dzięki operatorowi TPAY taka płatność znajdzie się w kilka(naście) sekund u Ciebie.

Są dwa sposoby, aby zainstalować bramkę na serwerze.
Pierwszy sposób polega na tym, że ściągamy wtyczkę z tego adresu: https://tpay.com/dla-developera/integracje.  Pobieramy moduł do siebie i za pomocą menadżera plików np. WinSCP wysyłamy rozpakowany plik zip do folderu app/code. Po wgraniu folderu musimy aktywować rozszerzenie.  Za pomocą terminala wpisujemy:

bin/magento module:enable tpaycom_magento2basic
bin/magento setup:upgrade​

Drugi sposób, o wiele łatwiejszy, to instalacja wtyczki przez Composera. Za pomocą terminala wpisz po prostu:

composer require tpaycom/magento2basic
bin/magento setup:upgrade

W tej chwili wtyczka jest już zainstalowana. Należy ją teraz odnaleźć i aktywować oraz skonfigurować.  W tym celu zaloguj się to panelu administracyjnego Magento.  Sklepy-> Konfiguracja-> Sprzedaż-> Metody płatności.

Poniżej znajdziesz Inne metody płatności. Odnajdziesz tam tpay.com wraz z polami to wypełnienia. Musisz tam podać takie informacje, jak ID sprzedawcy,  kod bezpieczeństwa, klucz API, hasło API i jeszcze więcej dodatkowych opcji.

Konfiguracja bramki

Skonfiguruj następujące opcje:

Aktywny – Należy wybrać ‘Yes’
Opis – Opis jaki będzie wyświetlany przy bramce płatności na liście dostępnych metod
ID sprzedawcy – pole obowiązkowe, ID otrzymany od tpay.com, służący do logowania na konto.
Kod bezpieczeństwa – należy wpisać Kod bezpieczeństwa, który znajduje się w Panelu Odbiorcy Płatności tpay.com (Menu->Ustawienia->Powiadomienia->Kod bezpieczeństwa).
API Key – W panelu odbiorcy płatności, w zakładce ustawienia->api, należy wygenerować dostęp z uprawnieniami „transakcja” oraz „zwroty”, a następnie w tym polu wprowadzić wygenerowany klucz api. Opis wygenerowania dostępu API znajduje się w tym artykule
API Password – hasło do klucza API
Pokaż kanały płatności na stronie – po wybraniu tej opcji, lista płatności będzie widoczna na stronie sklepu. Klient zostanie przekierowany bezpośrednio do wybranej metody płatności. W innym przypadku klient dokona wyboru metody płatności po przekierowaniu na tpay.com. (Opcja ta jest wymagana jeżeli chcesz znać tytuł transakcji jeszcze przed jej opłaceniem.)

Dostępne tylko płatności online – wybranie tej opcji powoduje, że klient dokona wyboru sposobu płatności, spośród tych, które zapewniają bieżące księgowanie.
BLIK level zero (opcjonalnie) – pozwala na dokonanie płatności BLIK na stronie sklepu bez jego opuszczania. Klient wpisuje kod BLIK na stronie koszyka.
Dostępność z ograniczeniem państw – pozwala włączyć bramkę płatności tylko dla wybranych państw.
Dostępny od minimalnej kwoty zamówienia – minimalna kwota zmówienia w PLN dla jakiej będzie dostępna bramka tpay.com
Dostępny do maksymalnej kwoty zamówienia – maksymalna kwota zmówienia w PLN dla jakiej będzie dostępna bramka tpay.com

Po zakończonej konfiguracji należy zapisać zmiany przyciskiem „Save Config” w prawym górnym rogu strony

Teraz usuń pamięć podręczną:

bin/magento cache:flush

W ten sposób udało Ci się skonfigurować wstępnie bramkę płatności online tpay.com