Typy Widgetów

Typy Widgetów

Za każdym razem, gdy tworzysz nowy Widget w Magento, musisz określić jego typ. Określając typ określasz w jaki sposób będzie działał Widget.
Poniżej opis typów Widgetów wraz z krótkim opisem działania.

 

TypOpis
Link węzła hierarchii CMS   Wyświetla link do określonego węzła w hierarchii stron, który można włączyć do innej treści.
Link do strony CMSWyświetla link do określonej strony CMS. Umożliwia określenie niestandardowego tekstu i tytułu.
Blok statyczny CMS  Wyświetla blok treści w określonym miejscu na stronie.
Link kategorii katalogu    Wyświetla link w wierszu lub w stylu blokowym (block-style) dla wybranej kategorii katalogu. Można go używać na stronach z treścią i blokach.
Karuzela katalogu  Wyświetla listę nadchodzących wydarzeń w katalogu.
Lista nowych produktów kataloguWyświetla listę produktów, które zostały oznaczone jako nowe na czas określony w rekordzie produktu.
Link do produktu w kataloguWyświetla link w wierszu lub w bloku do wybranego produktu z katalogu. Można go używać na stronach z treścią i blokach.
Lista produktów kataloguWyświetla listę produktów z katalogu.
Dynamiczny rotator blokówMoże być używany do wyświetlania pojedynczego bloku dynamicznego lub zestawu bloków dynamicznych w serii lub w kolejności losowej. Blok dynamiczny może być uruchamiany przez regułę cenową i umieszczony na określonej stronie i w określonej lokalizacji lub skonfigurowany tak, aby był wyświetlany na wszystkich stronach.
Wyszukiwanie w rejestrze prezentówDaje kupującym możliwość wyszukiwania publicznych rejestrów prezentów według nazwy lub ID w rejestrze.
Zamówienie według SKUZamówienie według SKU może być wyświetlane w sklepie lub dostępne tylko dla tych z określonych grup klientów. Kupujący mogą wprowadzić numer SKU i informacje o ilości bezpośrednio w opcji zamówienia według SKU lub przesłać plik CSV ze swojego konta klienta.
Zamówienia i zwrotyDaje gościom możliwość sprawdzenia statusu ich zamówień i składania wniosków o zwrot towaru. Widżet pojawia się tylko dla gości i klientów, którzy nie są zalogowani do swoich kont.
Ostatnio porównane produktyWyświetla ostatnio porównywane produktów. Możesz określić liczbę zawartych produktów i sformatować je jako listę lub siatkę produktów.
Ostatnio oglądane produktyWyświetla ostatnio przeglądane produkty. Możesz określić liczbę uwzględnionych produktów i sformatować je jako listę lub tabelkę produktów.
Wyszukiwanie ulubionychDaje klientowi możliwość wyszukiwania publicznie dostępnych Ulubionych według nazwy lub adresu e-mail właściciela. Klienci sklepu mogą wyszukiwać Ulubione, które należą do innych klientów, przeglądać je i zamawiać od nich produkty lub dodawać produkty do swoich własnych list Ulubionych