Jak dodać kategorie w Magento 2

Dodawanie kategorii do Magento 2

Możesz dodawać i używać kategorii produktów po to, aby lepiej sortować zawartość Twojego sklepu i polepszyć komfort użytkowania, ponieważ wyszukiwanie konkretnych produktów przez klientów stanie się znacznie łatwiejsze. Magento 2 ma domyślną kategorię główną, ale możesz utworzyć własną i nazwać ją według własnego uznania. Aby to zrobić, musisz najpierw zalogować się do pulpitu administratora Magento 2 i przejść do Katalog → Kategorie.

 

Po lewej stronie widzimy kategorie. Widoczna jest kategoria domyślna „Default category” a w niej podkategorie. Dla naszych potrzeb dodajmy nową podkategorię, np Dzieci. W tym celu kliknij – Dodaj podkategorię.

Teraz zdefiniuj nazwę podkategorii, napisz Dzieci lub Kids.  Upewnij się, że „Włącz kategorię” jest aktywne, tak samo jak „Uwzględnij w nawigacji na pulpicie”  oraz „Uwzględnij  w nawigacji mobilnej” jeśli chcesz, aby menu było widoczne zarówno na komputerach stacjonarnych/laptopach  jak i smartfonach.
Poniżej dzięki Konstruktorowi treści możesz dostosować wyświetlanie  strony kategorii, poniżej zaś w zakładce Zawartość możesz przypisać ikonę kategorii oraz jej obraz oraz dodać krótki opis. Poniżej jej jest szereg innych opcji czy funkcji które możesz zastosować.

Jeśli już wszystko jest gotowe, kliknij Zapisz.
W górnej części strony być może pojawi się informacja, że część indeksów jest nieaktualnych. Jeśli tak się stanie, musimy zrobić reindeksację.
Zaloguj się do sklepu za pomocą terminala, przejdź do katalogu, gdzie znajduje się Magento i wpisz:

bin/magento index:reindex

Teraz jeszcze tylko usuń pamięć podręczną

bin/magento cache:clean

I gotowe.
Kategoria, którą zdefiniowaliśmy powinna już pojawić się w menu.

W ten sposób udało się nam stworzyć kategorię produktów Kids.  W następnym wpisie postaram się omówić atrybuty produktów, które są bardzo ważne gdyż dzięki nim lepiej scharakteryzujesz swoje produkty.